Partnerzy

Artyści

1. Grzegorz Batycki
2. Anna Brudzińska
3. Michał Chabielski
4. Witosław Czerwonka
5. Henry D Kane
6. Małgorzata Krakowiak
7. Edyta Majewska
8. Marek Model
9. Magdalena Morawska

Pod osłoną sztuki

Projekt pn. Pod osłoną sztuki powstał w czerwcu 2012 roku, a jego głównym celem jest integracja środowiska artystycznego z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Udaje się to dzięki współpracy z naszymi przyjaciółmi – artystami oraz partnerami, dla których ważne jest wyrównanie różnic między świadomością dzieci i młodzieży niepełnosprawnej a dziećmi i młodzieżą zdrową, usuwanie barier oraz zmiana nastawienia oceny istniejącego wizerunku tego zjawiska społecznego.

Ostatnia akcja, mająca miejsce w Galerii Pionova, poprowadzona została pod znakiem malowania osłon, warsztatów twórczości, wernisażu prac artystów, wykładów i koncertów. Zakończyła się tak dużym sukcesem, że zainspirowała nas, by rozszerzyć działalność na inne miasta. Wierzymy bowiem, iż to uczyni świat dzieci i młodzieży niepełnosprawnej twórczym i kolorowym.

O projekcie

Twórcą pomysłu jest Bogdan Olech & ur. 1969 r., absolwent Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, wydziału malarstwa w pracowni prof. Hugona Laseckiego, oraz pracowni intermedialnej prof. Witolda Czerwonki. Dyplom uzyskał w 1994 r. W latach 90. związany z działaniami teatralnymi, współtworzył festiwal Feta. Obecnie zajmuje się działaniami projektowymi w obrębie systemów promocji produktów, a także jest twórcą m.in. zabawek integracyjnych oraz farmy edukacyjnej "my, wy, oni" (http://www.mywyoni.eu). W pracy twórczej posługuje się różnymi technikami i tworzywami, zarówno sztucznymi jaki i naturalnymi. Wykonuje video-arty, rzeźby, malarstwo, collage, instalacje intermedialne.

Pomysł na osłony powstał ok 2005 roku. Było to połaczenie idei z produktem. Chęć urozmaicenia życia Dzieciom jeżdzących na wóżkach. Bogdan nie chciał samego produktu, dlatego stworzył do tego cała otoczke, która miał dawać radośc z życia Dzeciom niepełnosprawnym. Z tworzeniem osłon wiąże sie wiele działań – warszatów sztuki, oraganizacji wystaw, promocji artystów.

Głownym przesłąniem projektu jest burzenie barier i dawanie radości dzieciom.

Blogi

PartnerzyKontakt

  • tel. +48 58 76 35 432
  • tel kom. + 48 662 216 273
  • tel kom. + 48 696 493 952
  •  
  • biuro@superforma.pl